Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Šiaulių apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Darbuotojai pasakė, koks Šiaulių apygardos teisme mikroklimatas

Darbuotojai pasakė, koks Šiaulių apygardos teisme mikroklimatas
2021-05-10

Šiaulių apygardos teisme šių metų balandžio mėnesį buvo atliktas vidinio mikroklimato tyrimas, kurio vienas iš pagrindinių tikslų – įvertinti organizacijoje esantį mikroklimatą ir atpažinti galimas problemas. Savo atsakymus pateikė daugiau kaip pusė iš visų teisme dirbančių respondentų.  

Elektroniniu paštu darbuotojams pateiktos anoniminės anketos versijoje respondentų buvo klausiama: ar jie yra patenkinti darbu dabartinėje darbovietėje, ar jaučiasi patenkinti, kokie santykiai su kolegomis, ar teismo darbuotojams dėl kokių nors priežasčių buvo sunku darbe per pastaruosius metus, kas motyvuotų atlikti savo darbą geriau, ar ir kaip organizacija rūpinasi jų profesiniu ugdymu, taip pat anketoje reikėjo pateikti duomenis apie kiekvieno apklausiamojo darbo stažą, lytį, atsakyti į kitus klausimus. Anketos užpildymui tereikėjo vos 10 minučių.

Net 84 procentai apklaustųjų pasisakė, kad jų dirbamas darbas jiems patinka, o fizine darbo aplinka visiškai patenkinti 55 procentai respondentų. Gaunamu darbo užmokesčiu nėra patenkinti 57 procentai apklaustųjų, ir tik 10 procentų dalyvavusiųjų apklausoje nurodė, jog savo darbo užmokesčiu esantys patenkinti visiškai. Respondentai pasisakė, kad materialinės skatinimo priemonės motyvuotų juos atlikti savo darbą dar geriau – taip mano 88 procentai apklaustųjų, 78 procentai tyrime dalyvavusiųjų teismo darbuotojų nurodė, jog profesinės tobulėjimo galimybės, karjera prisidėtų prie motyvuojančių veiksnių.

Teismo darbuotojai pasisakė ir apie darbo krūvį per paskutiniuosius metus, 51 procentas apklaustųjų nurodė, kad darbo krūvis buvo pernelyg didelis. Beveik tiek pat apklaustųjų darbo krūvio, kaip problemos, neidentifikavo apskritai.

Atlikto mikroklimato tyrimo rezultatai parodė, kad organizacija rūpinasi jų profesiniu ugdymu ir tobulėjimu – taip mano 59 procentai apklaustųjų, ir priešingai – 8 procentai respondentų. Apklaustieji pasisakė, jog kolektyve vyrauja tarpusavio pasitikėjimas ir bendradarbiavimas – taip mano 57 procentai apklaustųjų. Ir šiuo metu keisti savo darbo teigia neketinantys 65 procentai apklaustųjų, tačiau dalis – 35 procentai apklaustų darbuotojų – tokios galimybės nenuvertina.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Vytautas Jončas

Šiaulių apygardos teismo

pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida

Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai

Mob. +37067316371

El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt