Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Šiaulių apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Gimnazistų pažintis su teismo kasdienybe ir jo istorija

Gimnazistų pažintis su teismo kasdienybe ir jo istorija 3
2019-01-15

Sausio 14 dieną Šiaulių apygardos teisme lankėsi Šiaulių S. Šalkauskio gimnazijos 11–12 klasių gimnazistai. Svečiai savo viešnagę teismo rūmuose pradėjo nuo pažinties su teismo procesu.

Gimnazijos mokytojos Aušros Stonytės-Margienės lydimi gimnazistai iš pradžių stebėjo, kaip vyksta teismo procesas, jie dalyvavo posėdyje, kuriame 10 jaunuolių kaltinami plėšimu, dokumento, šaunamojo ginklo pagrobimu, neteisėtu šaunamojo ginklo disponavimų. Dauguma nukentėjusiųjų – garbaus amžiaus moterys. Kaip vėliau sakė moksleiviai, kelias valandas trukęs teismo posėdis ne tik neprailgo, bet ir paliko didelį įspūdį. Anot jų, buvo įdomu stebėti kiekvieno teismo proceso dalyvio savo funkcijų atlikimą, ir, be abejo, kaltinamųjų parodymus.

Po nedidelės pertraukos gimnazistų laukė ekskursiją po teismą, jame veikiantį teismų muziejų. Kadenciją baigęs teismo teisėjas Alfredas Vilbikas gimnazistus supažindino su Lietuvos teismų istorijos raida, šių dienų teismų aktualijomis, muziejaus eksponatais. Svečiai pasirašė muziejaus lankytojų knygoje.

 Pažintinės ekskursijos teismo rūmuose vedamos nuolat.

 Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Vytautas Jončas

Šiaulių apygardos teismo

pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida

Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai

Mob. +37067316371

El. paštas vytautas.joncas@teismas.lt