Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Šiaulių apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Nužudymu kaltinamą vyrą prokurorė teismo prašo įkalinti 12 metų

Nužudymu kaltinamą vyrą prokurorė teismo prašo įkalinti 12 metų
2021-05-06

Šiandien Šiaulių apygardos teisme nagrinėjamoje baudžiamoje byloje, kurioje nužudymu kaltinamas Pakruojo rajone gyvenantis 50  metų  A. Z., baigtas įrodymų tyrimas. Pradėtos teismo  proceso dalyvių baigiamosios kalbos. Savo žodį tarė valstybės kaltintoja. A. Z. gynėjas teismo paprašė pertraukos pasiruošti kalbai. Byloje paskelbta pertrauka.

Teismo posėdyje šioje byloje valstybės kaltinimą palaikanti prokurorė teigė, jog A. Z. padaryta nusikalstama veika yra įrodyta kaltinamojo, liudytojų parodymais, ekspertų, specialistų išvadomis, kita byloje esančia medžiaga. Valstybės kaltintoja pabrėžė, kad kaltinamasis pateikė daug nusikaltimo versijų, apie jas proceso dalyviai žino, pateikė savo nuomonę. Prokurorė teismo prašė A. Z. pripažinti kaltu ir už padarytą nusikalstamą veiką jam paskirti bausmę – laisvės atėmimą 12 metų. Prokurorė taip pat teismo prašė išspręsti kaltinamajam taikomos kardomosios priemonės – suėmimo – pratęsimo klausimą, ji teismo prašė A. Z. suėmimą pratęsti. Sprendimą šiuo klausimu teismas numato skelbti kitą savaitę.

Kaltinamojo gynėjas teismo paprašė pertraukos pasiruošti savo kalbai, paskutinis žodis bus suteiktas ir kaltinamajam. A. Z. pakartojo, jog ši žmogžudystė suplanuota, tačiau jis nieko nežudęs. Pakruojo gyventojas žmogžudyste įtaria ir savo brolį. Viena iš paskutiniųjų A. Z. pateiktų versijų – lemtingąją naktį tikrasis žudikas apsivilko tada miegojusio A. Z. marškinius, nužudė sugėrovą, po to, nusivilko krauju išteptus marškinius, juos paliko prie miegančiojo šeimininko ir pasišalino iš įvykio vietos. Pabudęs ir nieko nepastebėjęs A. Z. šiuos marškinius apsivilko.   

Ankstesniuose teismo posėdžiuose buvo peržiūrėti vaizdo įrašai iš įvykio vietos, išklausyti teismo medicinos ekspertai, išklausyti kraujo rašto pėdsakų specialistai. Parodymus teismui davė ir vienas iš pareigūnų, kuris su kolega pirmasis atvyko į įvykio vietą. Liudytojas patvirtino, jog namo šeimininkas juos pasitiko nedraugiškai, anot pareigūno, A. Z. jiems pareiškė, jog jo draugas miega. Viename kambaryje policininkai pamatė be gyvybės ženklų gulinti vyrą, kurio krūtinėje styrojo peilis. A. Z. buvo sulaikytas. 

Jau anksčiau teisme parodymus davęs kaltinamasis savo kaltę kategoriškai neigė ir pareiškė, jog apklausos protokolą pasirašęs jo net neskaitęs. Teisme A. Z. pareiškė, kad kaltinamasis aktas esąs suklastotas. Kaltinamasis papasakojo, jog lemtingąją naktį savo namuose jis kartu su A. Ž. ir jo broliu vartoję įvairius alkoholinius gėrimus, vyras tvirtino tada visi buvę girti. Pasak jo, likę dviese su A. Ž. dar truputi išgėrę alkoholio. Kai sugėrovas užmigo, nuėjęs miegoti ir pats. O po kurio laiko pabudęs ir pamatė lovoje gulinti negyvą sugėrovą.

 Kaltinamasis teisme neneigė, jog tą naktį skambino policijai, tačiau dabar negalintis prisiminti, ar tikrai tada kalbėjo apie nužudymą. Teisme pateikus pokalbio garso įrašą, kaltinamasis ėmė abejoti, kad girdimas balsas tikrai yra jo. A. Z. teismui pateikė versiją, kad girtaujant jam į alkoholį galėjo būti įpilta vaistų, kad jis užmigtų. O po žmogžudystės jis buvęs išteptas aukos krauju ir taip visa  kaltė esą suversta jam. Kaltinamasis priekaištų pateikė tyrėjai. Vyras tvirtino, jog per apklausą jautęs tyrėjos psichologinį spaudimą, moteris ant jo nuolat rėkusi.

Bylos duomenimis, nusikaltimas padarytas praėjusiųjų metų balandžio 11-osios naktį Pakruojo rajone esančiame Guostagalio kaime. Apie pirmą valandą nakties policijos pareigūnams telefonu buvo pranešta, kad viename gyvenamajame name gali būti nužudytas vyras. Kaip netrukus paaiškėjo, policijos pareigūnams skambino minėtame name gyvenantis A. Z.  Anot pareigūnų, jiems paskambinęs vyras tada pasakė, jog jam atrodo, kad jis nužudė žmogų. Neilgai trukus policijos pareigūnai buvo įvykio vietoje.

Kaltinamajame akte nurodoma, kad lemtingąją naktį A. Z. savo gyvenamajame name, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kilus asmeniniam konfliktui, tyčia mušė savo sugėrovą A. Ž. Vėliau ekspertai konstatavo, jog įvykio metu aukai rankomis smūgiuota į veidą, galvą, peilių – į kaklą, veidą, kitas kūno vietas. Iš viso padaryti 26 trauminiai smūgiai, tarp jų ir durtiniai-pjautiniai sužalojimai. A. Ž. nuo patirtų traumų mirė vietoje. A. Z. buvo pareikšti kaltinimai dėl tyčinio nužudymo.

Kitas paskirtas teismo posėdis: gegužės 10 d. 14.00 val.  

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Vytautas Jončas

Šiaulių apygardos teismo

pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida

Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai

Mob. +37067316371

El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt