Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Šiaulių apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Nužudymu kaltinamo vyro paskutinis žodis tęsėsi apie valandą

2021-05-10

Šiandien Šiaulių apygardos teisme nagrinėjamoje baudžiamoje byloje, kurioje nužudymu kaltinamas Pakruojo rajone gyvenantis 50  metų  A. Z., išklausyta kaltinamojo gynėjo baigiamoji kalba, paskutinis žodis suteiktas ir pačiam kaltinamajam. Sprendimą byloje teismas numato skelbti birželio 23 dieną.

Pradėti savo baigiamosios kalbos Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybos paskirtam A. Z. advokatui pavyko ne iš karto, nes kaltinamasis pareiškė nušalinąs šį advokatą. Kaltinamasis  priekaištavo, kad advokatas jam nedavė paskaityti kalbos, ir jam pačiam nepadėjo surašyti kalbos. A. Z. stebėjosi, už ką valstybė šiam advokatui mokanti atlyginimą. Bylą vedantis teisėjas kaltinamajam patikslino, jog baigiamąją kalbą sako advokatas, o kalinamajam suteikiamas paskutinis žodis. Kaltinamojo prašymą dėl advokato nušalinimo teismas atmetė.

Advokatas savo kalbos pradžioje pabrėžė, jog jo kalba yra skirta teismui, o ne kameros draugams. A. Z. gynėjas pabrėžė, jog yra susipažinęs su byla. Anot jo, jo ginamasis yra kaltinamas labai sunkiu nusikaltimu, savo kaltės nepripažįsta. Advokato teigimu, šioje byloje atsakyta ne į visus klausimus. Anot jo, neaišku, kaip atsirado ant kaltinamojo rankų sužalojimai, kodėl tyrimui paimta tik viena cigaretės nuorūka, kai girtaujant lemtingąją naktį rūkančiųjų galėjo būti daugiau. Kaltinamojo gynėjas pasigedo bent vieno liudytojo, kuris būtų patvirtinęs, jog A. Z. matė su peiliu rankose. Kalbos pabaigoje gynėjas pareiškė neabejojęs, kad teismas viską įvertins. Jis teismo jo ginamąjį A. Z. išteisinti nesant tiesioginių įrodymų, kad kaltinamasis padarė jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką.

Kaltinamajam A. Z. suteiktas paskutinis žodis tęsėsi apie valandą. Labai sunkiu nusikaltimu kaltinamas vyras pareiškė žinąs, jog yra nekaltas. A. Z. apgailestavo, kad advokatas jam nepadėjo. O ši byla, A. Z. teigimu, yra grindžiama melu, apgaule ir klasta. A. Z. klausė, kur dingo įkalčiai, kaip, pavyzdžiui, dubuo su vandeniu, kuriuo galėjo būti nusiprausęs tikrasis žudikas. Kaltinamasis stebėjosi, kodėl dingo viena talpa su skysčiu, kuriuo jis ir galėjo būti apnuodytas. Pasigedo jis ir nužudytojo striukės. A. Z. savo kalboje pabrėžė, jog jis nieko nekaltinąs, tik įtaria. Kaip ir tai, kad pareigūnai davė melagingus parodymus, o kaltinamąjį aktą prokurorė suklastojusi. A. Z. piktinosi, kodėl nebuvę apklausti ir liudytojai, kuriuos būtent jis nurodęs. A. Z. įtaria, kad nukentėjusieji esantys nusikaltimo bendrininkai, o jų parodymai esantys melagingi, nes skiriasi nuo jo paties duotų parodymų. Anot jo, nukentėjusieji dangsto tikrąjį žudiką. A. Z. teigė nesuprantąs, kas vyksta, jis teismo prašė sustabdyti, jo teigimu, vykstančią savivalę. Anot jo, negali būti nuteistas nekaltas žmogus ir vylėsi, jog teismas viską įvertins teisingai. Jis atsiprašė savo artimųjų ir teismui padėkojo, už tai, kad buvo išklausytas.                     

Ankstesniame teismo posėdyje šioje byloje valstybės kaltinimą palaikanti prokurorė teigė, jog A. Z. padaryta nusikalstama veika yra įrodyta kaltinamojo, liudytojų parodymais, ekspertų, specialistų išvadomis, kita byloje esančia medžiaga. Valstybės kaltintoja pabrėžė, kad kaltinamasis pateikė daug nusikaltimo versijų, apie jas proceso dalyviai žino, pateikė savo nuomonę. Prokurorė teismo prašė A. Z. pripažinti kaltu ir už padarytą nusikalstamą veiką jam paskirti bausmę – laisvės atėmimą 12 metų. Kaltinamojo gynėjas teismo paprašė pertraukos pasiruošti savo kalbai.

Prokurorė minėtame teismo posėdyje taip pat teismo prašė išspręsti kaltinamajam taikomos kardomosios priemonės – suėmimo – pratęsimo klausimą, ji teismo prašė A. Z. suėmimą pratęsti. Sprendimą šiuo klausimu teismas numato skelbti šią savaitę.  

Pakruojo gyventojas žmogžudyste įtaria ir savo brolį. Viena iš paskutiniųjų A. Z. pateiktų versijų – lemtingąją naktį tikrasis žudikas apsivilko tada miegojusio A. Z. marškinius, nužudė sugėrovą, po to, nusivilko krauju išteptus marškinius, juos paliko prie miegančiojo šeimininko ir pasišalino iš įvykio vietos. Pabudęs ir nieko nepastebėjęs A. Z. šiuos marškinius apsivilko.  

Ankstesniuose teismo posėdžiuose buvo peržiūrėti vaizdo įrašai iš įvykio vietos, išklausyti teismo medicinos ekspertai, išklausyti kraujo rašto pėdsakų specialistai. Parodymus teismui davė ir vienas iš pareigūnų, kuris su kolega pirmasis atvyko į įvykio vietą. Liudytojas patvirtino, jog namo šeimininkas juos pasitiko nedraugiškai, anot pareigūno, A. Z. jiems pareiškė, jog jo draugas miega. Viename kambaryje policininkai pamatė be gyvybės ženklų gulinti vyrą, kurio krūtinėje styrojo peilis. A. Z. buvo sulaikytas. 

Jau anksčiau teisme parodymus davęs kaltinamasis savo kaltę kategoriškai neigė ir pareiškė, jog apklausos protokolą pasirašęs jo net neskaitęs. Teisme A. Z. pareiškė, kad kaltinamasis aktas esąs suklastotas. Kaltinamasis papasakojo, jog lemtingąją naktį savo namuose jis kartu su A. Ž. ir jo broliu vartoję įvairius alkoholinius gėrimus, vyras tvirtino tada visi buvę girti. Pasak jo, likę dviese su A. Ž. dar truputi išgėrę alkoholio. Kai sugėrovas užmigo, nuėjęs miegoti ir pats. O po kurio laiko pabudęs ir pamatė lovoje gulinti negyvą sugėrovą.

Kaltinamasis teisme neneigė, jog tą naktį skambino policijai, tačiau dabar negalintis prisiminti, ar tikrai tada kalbėjo apie nužudymą. Teisme pateikus pokalbio garso įrašą, kaltinamasis ėmė abejoti, kad girdimas balsas tikrai yra jo. A. Z. teismui pateikė versiją, kad girtaujant jam į alkoholį galėjo būti įpilta vaistų, kad jis užmigtų. O po žmogžudystės jis buvęs išteptas aukos krauju ir taip visa  kaltė esą suversta jam. Kaltinamasis priekaištų pateikė tyrėjai. Vyras tvirtino, jog per apklausą jautęs tyrėjos psichologinį spaudimą, moteris ant jo nuolat rėkusi.

Bylos duomenimis, nusikaltimas padarytas praėjusiųjų metų balandžio 11-osios naktį Pakruojo rajone esančiame Guostagalio kaime. Apie pirmą valandą nakties policijos pareigūnams telefonu buvo pranešta, kad viename gyvenamajame name gali būti nužudytas vyras. Kaip netrukus paaiškėjo, policijos pareigūnams skambino minėtame name gyvenantis A. Z.  Anot pareigūnų, jiems paskambinęs vyras tada pasakė, jog jam atrodo, kad jis nužudė žmogų. Neilgai trukus policijos pareigūnai buvo įvykio vietoje.

Kaltinamajame akte nurodoma, kad lemtingąją naktį A. Z. savo gyvenamajame name, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, kilus asmeniniam konfliktui, tyčia mušė savo sugėrovą A. Ž. Vėliau ekspertai konstatavo, jog įvykio metu aukai rankomis smūgiuota į veidą, galvą, peilių – į kaklą, veidą, kitas kūno vietas. Iš viso padaryti 26 trauminiai smūgiai, tarp jų ir durtiniai-pjautiniai sužalojimai. A. Ž. nuo patirtų traumų mirė vietoje. A. Z. buvo pareikšti kaltinimai dėl tyčinio nužudymo.

Kitas paskirtas teismo posėdis: birželio 23 d. 13.00 val. 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Vytautas Jončas

Šiaulių apygardos teismo

pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida

Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai

Mob. +37067316371

El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt