Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Šiaulių apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Teisme – diskusija apie įtariamųjų procesines teises Lietuvoje

Teisme – diskusija apie įtariamųjų procesines teises Lietuvoje 4
2018-12-17

Šiandieną Šiaulių apygardos teisme, konferencijų salėje, įvyko  Žmogaus teisių stebėjimo instituto (ŽTSI) atlikto tyrimo „Apklausų kambaryje: įtariamųjų procesinės teisės Lietuvoje“ pristatymas ir diskusija prie apskritojo stalo. Renginyje dalyvavo  baudžiamojo proceso profesionalai – teisėjai, advokatai, policijos atstovai, prokurorai.  Renginį organizavo Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir Šiaulių apygardos teismas.  Diskusija šia tema neseniai surengta ir Briuselyje.

Pirmosios įtariamojo apklausos metu surinkti duomenys gali tapti svarbiais įrodymais teisme.  Taigi veiksmingas įtariamojo ar kaltinamojo procesinių teisių užtikrinimas jau pirmuosiuose procesiniuose veiksmuose yra būtinas teisingo ir sąžiningo baudžiamojo proceso elementas. Siekiant  išsiaiškinti, kaip įtariamųjų procesinės teisės užtikrinamos kasdienėje policijos tyrėjų praktikoje, Žmogaus teisių stebėjimo institutas atliko tyrimą, kurio metu buvo stebėtos 54 įtariamųjų apklausos, atlikti  interviu su advokatais ir policijos tyrėjais. 

Tyrimo medžiagą diskusijos dalyviams pristatė ŽTSI programų vadovė Erika Leonaitė ir ŽTSI vyriausiasis teisininkas Karolis Liutkevičius. Diskusija šia tema neseniai surengta ir Briuselyje.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Vytautas Jončas

Šiaulių apygardos teismo

pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida

Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai

Mob. +37067316371

El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt