Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Šiaulių apygardos teismas
lt
En

Teismo psichologas

Informacija atnaujinta 2022-03-22 15:25:14

Teismo psichologo pareigybė – reikalinga užtikrinti ikiteisminiame tyrime ir teismo procese dalyvaujančių asmenų (nepilnamečių ir mažamečių) kvalifikuotą apklausą, suteikti jiems tinkamą psichologinę pagalbą, įvertinti jų  raidos ypatumus, psichologines, asmenybės ir raidos problemas.

Teismo psichologo veiklos tikslas – apsaugoti vaiką nuo traumuojančio poveikio teismo procese, padedant teisėsaugos institucijai surinkti su įvykiu susijusią informaciją, tapti kvalifikuotu tarpininku tarp vaiko (jo šeimos narių, artimųjų, atstovo) ir teisininko.

Teismo psichologas savo funkcijas atlieka tiek baudžiamose, tiek civilinėse bylose, kuriose dalyvauja ir yra apklausiami mažamečiai bei nepilnamečiai asmenys.

Lankstinukas ,,Psichologas vaikų apklausose“ (parsisiųsti)
 

„Ką reikėtų žinoti apie pagalbą vaikui teisminiame procese?“

Specialistas savo funkcijas vykdo teismo pirmininko ar teisėjo pavedimu, jo veiklos teritorija ne tik Šiaulių apygardos teisme, bet ir Šiaulių apygardos teismo veiklos teritorijoje esančiuose apylinkių teismuose (įskaitant Šiaulių apylinkės ir Telšių apylinkės teismus).

Svarbu! Pagal privačių asmenų prašymus Šiaulių apygardos psichologas paslaugų neteikia.

Informacija teisėjams, ikiteisminio tyrimo pareigūnams

Teisėjai, ikiteisminio tyrimo pareigūnai, suderinę su Šiaulių apygardos teismo psichologu planuojamos psichologinės pagalbos teikimo pobūdį, datą, laiką, vietą, turi užpildyti šią prašymo formą:

Prašymo forma (parsisiųsti)

SvarbuPsichologo kvietimo formą galima pildyti kompiuteriu arba raštu. Užpildyta ir pasirašyta forma siunčiama įprastu paštu arba nuskenuojama ir siunčiama el. paštu [email protected]

Rekomendacijos specialistams ruošiantis mažamečių ir nepilnamečių apklausoms (parsisiųsti).