Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Šiaulių apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Iškeista batsiuvio profesija į prekybą kontrabanda šiauliečiui nepasiteisino

Iškeista batsiuvio profesija į prekybą kontrabanda šiauliečiui nepasiteisino
2022-06-14

Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 61 m. H. K. buvo kaltinamas neteisėtu disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis – kontrabandinėmis cigaretėmis. Teismo kaltu pripažintas vyras valstybei turės sumokėti piniginę baudą.   

Kaip nustatė bylą išnagrinėjęs teismas, anksčiau neteistas H. K. laikotarpiu nuo 2021 m. pavasario iki 2021 m. gruodžio mėnesio, ikiteisminio tyrimo metu tiksliai nenustatytu laiku, prie garažų, esančių Šiauliuose, Dariaus ir Girėno gatvėje, iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto asmens vardu „Algis“, periodiškai neteisėtai įgijo akcizais apmokestinamų prekių – 5026 pakelius cigarečių, nepaženklintų Lietuvos Respublikos specialiais ženklais – banderolėmis, bendra šių kontrabandinių prekių vertė, įskaitant sumokėti privalomus mokesčius – beveik 18 000 eurų. Įvairių pavadinimų –„FEST“, „WINSTON Blue“, „MINSK Capital“, „PRINCE RICH“, kt. cigarečių – kaltinamasis laikė įvairiuose garažuose, savo ir sugyventinės, kuri apie kontrabandą nieko nežinojusi,  butuose. Šiaulietis su 100 pakelių cigarečių „WINSTON Blue“, kurias nešėsi kuprinėje, policijos pareigūnų buvo sulaikytas šių metų sausio 12-ąją, apie vidurdienį. Policijos darbuotojų paklaustas ką neša kuprinėje, iš karto pasakė, kad neša cigaretes. Vyras pats pareigūnams nurodė garažą, butus, kuriuose ir slėpė  kontrabandą.

Teisiamajame posėdyje H. K. prisipažino kaltu visiškai. Šiaulietis papasakojo, kad buvo įgijęs avalynės užtraukėjo – batsiuvio – specialybę, tačiau, jo teigimu, pagal įgytą specialybę darbo neturėjo, todėl dirbo įvairius darbus. Paskutiniu metu dirbo kiemsargiu Šiaulių geležinkelio stotyje. Ten, kaltinamojo žodžiais, matė, kad žmonės prekiauja cigaretėmis, todėl ir jis nutarė jų įsigyti. Cigaretes pirkdavo blokais, mokėdavo po 15 eurų už cigarečių bloką. Kaltinamojo teigimu, kontrabandinės cigaretės buvo su baltarusiškomis banderolėmis. Jas vyras pardavinėdavęs blokais ir gaudavo iki 3 eurų pelno nuo parduoto cigarečių bloko. H. K. sakė, kad cigaretes iš pradžių pardavinėdavo pažįstamiems asmenims, o vėliau ir nepažįstamiems. 2021 m. pavasarį, dėl sveikatos būklės, H. K. turėjęs išeiti iš darbo. Dirbant garaže, anot kaltinamojo, pažįstamas Jonas jį supažindino su kitu vyru – Algiu, kuris prekiavo cigaretėmis. H. K. teigė, kad kontrabandines cigaretes pirkdavęs iš santaupų, pasiskolintų pinigų, o taip pat iš gauto pelno už jau realizuotas cigaretes. Iki sulaikymo buvo realizavęs  kelis šimtus cigarečių blokų. Cigaretes H. K. pardavinėjo neilgai, nes nutarė jas kaupti, tikėdamasis, kad vėliau galės parduoti brangiau.

Byla išnagrinėta sutrumpinta įrodymų tyrimo tvarka. H. K. prisipažinimą, nuoširdų gailėjimąsi, teismas pripažino jo atsakomybę lengvinančia aplinkybe. Už padarytą nusikaltimą teismas H. K. pripažino kaltu ir paskyrė jam vienu trečdaliu sumažintą galutinę bausmę – 13 200 eurų dydžio baudą, kuri turės būti sumokėta per penkerius metus nuo šio teismo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos. Nuosprendžiui įsiteisėjus, cigaretės turės būti sunaikintos.

Šis nuosprendis yra neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Vytautas Jončas

Šiaulių apygardos teismo

pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida

Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai

Mob. +37067316371

El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt