Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Šiaulių apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Ketinimo platinti kokainą byloje – baigiamosios kalbos

Ketinimo platinti kokainą byloje – baigiamosios kalbos
2022-11-25

Šiandien Šiaulių apygardos teismas 39 tomų baudžiamojoje byloje, kurioje du kauniečiai, 48-erių metų N. M., 33-iejų metų G. B., ir Klaipėdos rajone gyvenantis 47-erių metų V. V. kaltinami bendrininkų grupe neteisėtu disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, pradėtos baigiamosios kalbos. Valstybinis kaltintojas perskaitė savo baigiamąją kalbą.  Byloje paskelbta pertrauka.

Teisiamajame posėdyje valstybinis kaltintojas pažymėjo, kad visiems trims inkriminuotos nusikalstamos veikos yra įrodytos liudytojų duotais parodymais, ekspertų, specialistų pateiktomis   išvadomis, kita byloje esančia medžiaga. Savo kalboje prokuroras atkreipė dėmesį, kad kaltinamasis V. V. ikiteisminio tyrimo metu savo kaltės neneigė, tačiau teisme anksčiau duotų parodymų atsisakė. Prokuroras teismo prašė visus tris kaltinamuosius pripažinti kaltais ir paskirti: V. V. – 13, G. B. – 11 metų laisvės atėmimo bausmes. Kaltinamajam N. M. valstybinis kaltintojas teismo prašė paskirti 13 metų laisvės atėmimo bausmę, subendrinus šią bausmę su 2021 metų Kauno apygardos teismo paskirta bausme už kitą padarytą nusikaltimą, paskirti galutinę subendrintą bausmę – laisvės atėmimą 13 metų ir 400 MGL baudą.        

2020 metų liepos pradžioje ši byla pradėta nagrinėti iš esmės, paskelbtas kaltinamasis aktas. Pirmajame teismo posėdyje kaltinamasis V. V. perskaitė savo parodymus, tačiau nuo išsamesnių komentarų jis kol kas susilaikė. Valstybinį kaltinimą byloje palaikančio prokuroro paklaustas, ar iš principo atsakinės į jo pateiktus klausimus, V. V. pareiškė, kad atsakinės, ir pridūrė, jog tik pasitaręs su savo gynėjų pasakys, kokiame bylos nagrinėjimo etape tai padarys. Kaltinamasis posėdyje  nesutiko atsakinėti ir į proceso dalyvių klausimus. Jis taip pat nepaaiškino, kaip konservų dėžutėse atsirado kokainas. V. V. teigė, jog su pažįstamu asmeniu yra kalbėjęs tik apie konservus ir jų konservavimo įrenginius. Apklausti liudytojai.  

Bylos kaltinamajame akte nurodoma, kad nusikaltimas padarytas 2017 metais. Maždaug kovo–balandžio mėnesį V. V. vienoje degalinės kavinėje susitiko su N. M., G. B. ir L. B.   ir susitarė už 50 000 eurų nupirkti 1033, 28 g. kokaino, kuris turėjo būti platinamas Skandinavijoje. Buvo sutarta, kad 10 000 erų V. V. sumokės pardavimo metu, likusius 40 000 eurų – po kokaino realizavimo.

2017 m. balandį konspiracijos tikslais pasiskolintu automobiliu V. V. atvyko į Kauną, ten vieno prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje susitiko su N. M. ir už 10 000 eurų iš pastarojo nupirko 6 uždarytas konservų dėžutes su jose paslėptais 1033,28 g.  kokaino. Narkotikus V. V. parsigabeno į Klaipėdos rajone esantį savo gyvenamąjį namą. Brangų pirkinį vyras iš pradžių paslėpė žemės sklype, o po to ir namo garaže. Narkotikus ten laikė, kol juos per kratą 2017 metų gegužės 6-osios vakarą rado ir paėmė policijos pareigūnai. Bylos duomenimis, minėtus narkotikus 2017 m. pavasarį taip „užkonservavo“ ir laikė Lietuvoje, nenustatytoje vietoje G. B. ir N. M. Iš pradžių vyrai kokainą specialiu įrenginiu supakavo į 6 vakuumo maišelius, paskui juos sudėjo į 6 metalines konservų dėžutes ir sandariai uždarė konservų skardinių uždarymo įrenginiu.   Kaltinamiesiems N. M. ir G. B. pritaikytos švelnesnės kardomosios priemonės.  

Kiti paskirti teisiamieji posėdžiai: gruodžio 2 ir 22 dienomis 9.30 val.     

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Vytautas Jončas

Šiaulių apygardos teismo

pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida

Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai

Mob. +37067316371

El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt