Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Šiaulių apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Nemokamose konsultacijose – miestiečių klausimų įvairovė

Nemokamose konsultacijose – miestiečių klausimų įvairovė
2022-10-25

Šiandien Šiaulių apygardos teisme, minint Konstitucijos ir Europos teisės dieną, buvo surengtos nemokamos teisinės konsultacijos. Jau tradiciniu tapusiame miestiečių pamėgtame renginyje „Jūs klausiate – mes atsakome!“ atvykusieji buvo konsultuojami gyvai. Lankytojus pasitiko ir pas atitinkamą teisininką nukreipė  teismo savanoriai – Laima Šadžiuvienė ir Romaldas Ivanauskas.    

Nemokama teisininkų paslauga, įskaitant ir telefonu, pasinaudojo daugiau kaip 20 žmonių. Su piliečiais bendravo teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjo padėjėja Raimonda Donielaitė-Paškevičė ir teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo padėjėja Indrė Ščevinskienė.

Užduotų klausimų spektras ypatingai platus – žmonės klausė, ar galioja rašytinis tarpusavio susitarimas dėl testamento sudarymo ir jo turinio, apie santuokoje įgyto turto pripažinimą asmenine  nuosavybe, apie bylinėjimosi išlaidų atlyginimą procese, ar santykis gali būti kvalifikuojamas kaip darbo santykis, kaip nagrinėjami darbo ginčai, kas yra mediacija, domėjosi apie palikimo priėmimą neveiksnaus asmens vardu, klausė, kaip atgauti pinigus už nekokybišką televizorių arba už pirktus bilietus į neįvykusį F. Kirkorovo koncertą. Žmonės domėjosi, ar verta sudaryti testamentą, apie  paveldėto turto dalį, kt.  

Kaip pastebėjo gyventojus konsultavę teisėjų padėjėjai, didžioji dalis asmenų nežinojo apie galimybę gauti valstybės garantuojamą teisinę pagalbą, jiems buvo suteikta informacija, kur kreiptis dėl tokios pagalbos Šiauliuose. Nemokamos teisinės konsultacijos šiandien vyko visos Lietuvos teismuose.  

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Vytautas Jončas

Šiaulių apygardos teismo

pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida

Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai

Mob. +37067316371

El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt