Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Šiaulių apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Paskelbtas nuosprendis šnipinėjimo byloje

Paskelbtas nuosprendis šnipinėjimo byloje
2019-06-20

Šiandien Šiaulių apygardos teismas  paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje du vyrai – K. R., gimęs 1966 metais ir J. M., gimęs 1961 metais, buvo kaltinami organizuota grupe šnipinėję Rusijos Federacijai. Šioje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuras. Byla išnagrinėta neviešuose teismo posėdžiuose.  

Bylos duomenimis, 2017 metų pabaigoje Lietuvos saugumo tarnybos gavo informacijos apie užfiksuotą duomenų perdavimą užsienio valstybės žvalgybos institucijai, įtarus, kad vykdomas šnipinėjimas. Už piniginį atlygį minėti piliečiai galėjo rinkti ir perduoti Rusijos žvalgybai informaciją, kuri ją domino. Ikiteisminio tyrimo metu gauta duomenų ir apie kitokį bendradarbiavimą su svetimos valstybės žvalgybos atstovais.

Minėtos užsienio žvalgybos instituciją domino Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės tarnybiniai dokumentai, tarnybinių patalpų schemos, Aviacijos bazės oro uosto schemos, planai, objektai, karinės vadovybės sprendimai, įsakymai, visa tai buvo fotografuojama.  Rusijos žvalgus domino ir kiti nevieši, tačiau ne įslaptinti duomenys. Kaltinamieji K. R. ir J. M.  turėjo dar vieną užduotį – rinkti ir pateikti informaciją apie asmenis, kurie galėtų pradėti bendradarbiauti su svetimos šalies žvalgyba.

Kaltinamieji, laikydamiesi ypatingų konspiracijos priemonių, su Rusijos žvalgybos atstovais slaptai susitikinėdavo tik Rusijoje arba kitose šalyse.

Išnagrinėjęs šią bylą teismas konstatavo, jog vyrų padaryti nusikaltimai yra įrodyti kaltinamųjų parodymais,  byloje surinkta medžiaga, kitais duomenimis. Nusikaltimas padarytas bendrininkų grupe, vyrai buvo pasiskirstę vaidmenimis, jie savo kaltę pripažino visiškai.

K. R. ir J. M. skirtos kiekvienam po 4 metus 9 mėnesius laisvės atėmimo bausmės. Teismo sprendimu iš K. R. konfiskuota 6 480 Eur, kurie buvo rasti per kratą.

Šis nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos, o K. R. ir J. M. nuo nuosprendžio nuorašo įteikimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.    

Cituodami  arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Vytautas Jončas

Šiaulių apygardos teismo

pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida

Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai

Mob. +37067316371

El. paštas vytautas.joncas@teismas.lt