Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Šiaulių apygardos teismas
lt
En

Naujienos

Teismų dienai – trijų autorių darbų paroda

Teismų dienai  – trijų autorių darbų paroda 2
2023-12-08

Šiandien Šiaulių apygardos teisme kolektyvui ir svečiams pristatyta nauja meno kūrinių  paroda, šį kartą interjerą puoš net trijų autorių darbai, kuriuos maloniai pateikė dailininkai Gitana Kaltanienė, Vilius Šliuželis, dailininkė ir keramikė Irena Šliuželienė. Ši paroda, autorių pavadinta „Mūsų retritas“,  skirta Lietuvos teismų dienai paminėti.

„Džiugu, kad nauja meno kūrinių ekspozicija atidaroma reikšmingos datos išvakarėse, gruodžio 15-ąją minima Lietuvos teismų dieną, – susirinkusiems kalbėjo teismo pirmininkas Gražvydas Poškus. – Garbių svečių darbai žinomi ir už mūsų šalies ribų, malonu, kad nuo šiol šie kūriniai puoš mūsų kasdienę darbo erdvę, taip jai suteikdami jaukumo ir savotiško žavesio. Esame dėkingi, kad patys autoriai papasakos, kaip buvo sukurtas konkretus kūrinys, apie  kiekvieno šių autorių savitą darbo techniką, stilių“.

Svečiai sulaukė klausimų apie savo paveikslams sukurtus pavadinimus. Kūryba dailininkei G. Kaltanienei – tai laisvė būti savimi, galimybė  vaizdais išreikšti savo idėjas, mintis, nuotaiką, jausmus. Dailininkas V. Šliuželis papasakojo, kad akvarelės liejimo technikos netikėtumai, padiktuota improvizacija įtraukia ir nuneša jį į nesibaigiančius ieškojimus ir žaidimus dėmėmis.

„Paroda  „Mūsų retritas“ – tai laikas, kai atsiskiriame nuo savo įprastos rutinos, kasdieninių darbų ir šurmulio tam, kad ... pabūtume savyje, su pamąstymais ir galimybe perteikti kitiems savo vidinę būseną, – kalbėjo dailininkė ir keramikė I. Šliuželienė. – Puantilistinė darbo technika nuneša mane į savo vidinį būvį, į praėjusių dienų apmąstymus, į svajones ir naujas idėjas bei vaizdinius. Tai mano paveiksluose, pavadinimuose sudėta. Labai malonu, kad mūsų darbai dabar bus pas jus“. Kaip teigė dailininkė, ją ir kolegas sužavėjo teisme veikiantis Lietuvos teismų istorijos muziejus, kuriam ji ir padovanojo vieną iš savo sukurtų darbų.   

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Vytautas Jončas

Šiaulių apygardos teismo

pirmininko padėjėjas ryšiams su visuomene ir žiniasklaida

Dvaro g. 83, LT-76299, Šiauliai

Mob. +37067316371

El. paštas: vytautas.joncas@teismas.lt