Bylinėjimosi išlaidų sumokėjimas
Žyminis mokestis, bylos nagrinėjimo išlaidos, priteistos valstybei, mokami į Valstybinės mokesčių inspekcijos biudžeto pajamų surenkamąją sąskaitą:
Žyminis mokestis, valstybei priteistos bylinėjimosi išlaidos, išlaidos už antrinės teisinės pagalbos suteikimą, teismo skirtos baudos nagrinėjant bylą civilinio, baudžiamojo ar administracinio proceso tvarka mokami Valstybinei mokesčių inspekcijai.
Valstybinės mokesčių inspekcijos sąskaitos numerį rasite ČIA
Žyminio mokesčio Įmokos kodas – 5660
Išlaidų, susijusių su bylos nagrinėjimu įmokos kodas – 5662
Kitus Valstybinės mokesčių inspekcijos administruojamų įmokų kodus rasite ČIA
Įgyvendinant Europos Parlamento ir Tarybos reglamento reikalavimus, nuo 2016 m. sausio 1 d. Lietuvoje buvo pereita prie bendros mokėjimų eurais erdvės, kredito pervedimų ir tiesioginio debeto (SEPA).
Atsižvelgiant į įsigaliojusius mokėjimų pavedimų pakeitimus, nebeliko galimybės, atliekant mokėjimo pavedimą banke, nurodyti su žyminio mokesčio mokėjimu susijusių duomenų.
Todėl besikreipiantiems į teismą asmenims atliekant žyminio mokesčio pavedimą būtina nurodyti VMI įmokos kodą ir papildomoje skiltyje (daugelyje bankų vadinama „Unikalus mokėjimo kodas“) įrašyti informaciją, pagal kurią galima būtų nustatyti, už kokią bylą mokamas žyminis mokestis (tiek, kiek leidžiama nurodyti ženklų):
- Dviejų skaičių teismo kodą (patvirtintas Teisėjų tarybos 2006 m. birželio 9 d. nutarimu Nr. 13 P-475 „Dėl numerių suteikimo teisminio proceso byloms Lietuvos Respublikos teismuose taisyklių, teismų kodų sąrašo patvirtinimo“ ir Teismų tarybos 2004 m. spalio 8 d. nutarimo Nr. 280 „Dėl Lietuvos Respublikos teismų (išskyrus Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą) raštvedybos ir archyvų tvarkymo taisyklių patvirtinimo“);
- Kitos bylos šalies pavadinimą / vardą, pavardę (šie duomenys gali būti trumpinami tiek, kad būtų įmanoma identifikuoti asmenį);
- Jeigu žyminis mokestis mokamas už kitą asmenį (pavyzdžiui, advokatas moka už savo klientą), asmens, už kurį atliekamas mokėjimas, duomenys (vardas, pavardė, pavadinimas, asmens arba JAR kodas) turi būti nurodyti mokėjimo pavedimo skiltyje (-yse) apie pradinį mokėtoją. Jei tokios galimybės nėra – pirmiau nurodytoje mokėjimo pavedimo papildomoje skiltyje „Unikalus mokėjimo kodas“.
Dėl sudėtingų mokėjimo pavedimo formavimo operacijų siūlome vengti bendrų mokėjimų už kelis asmenis (bylas). Geriausia būtų atlikus mokėjimą, atspausdinti mokėjimo pavedimą (originalą) ir jį pateikti teismo raštinei kartu su procesiniais dokumentais.
Teismui kartu su procesiniais dokumentais, kurie apmokestinami žyminiu mokesčiu, pateikiamas sumokėto žyminio mokesčio kvito originalas.
Sumokėjus bylinėjimosi išlaidas valstybės naudai, kvito originalą rekomenduojama pateikti teismui (205 kab.).
Žyminio mokesčio arba jo dalies grąžinimą reglamentuoja CPK 87 straipsnis.
Žyminį mokestį grąžina Valstybinė mokesčių inspekcija remdamasi teismo nutartimi.
Norėdami susigrąžinti žyminį mokestį, turite pateikti Prašymą grąžinti (įskaityti) permoką (skirtumą) ar nepagrįstai išieškotas sumas (FR0781 forma, toliau - Prašymas). Kartu su Prašymu turite pateikti įsiteisėjusią teismo nutartį dėl žyminio mokesčio grąžinimo. Tai galite padaryti elektroniniu būdu adresu www.vmi.lt paskyroje Mano VMI arba, jeigu Jūs neturite galimybės Prašymo teikti elektroniniu būdu, jį galite pateikti atvykę į bet kurios apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos aptarnavimo skyrių.